logo
logo szymansky

2023-01-08

Czym jest pozycjonowanie i dlaczego jest tak ważne?

Obecnie każda firma prowadząca aktywną działalność posiada stronę internetowa. Nic dziwnego, szczególnie, że zdecydowana większość konsumentów szukając produktów lub usług korzysta właśnie z Internetu. Jednak co zrobić aby trafili oni na właściwą stronę? Czym jest pozycjonowanie i dlaczego jest ważne dla Twojej firmy?

Pozycjonowanie - co to takiego?

Termin pozycjonowanie oznacza ogół działań, jakie podejmowane są w celu zwiększenia widoczności strony internetowej oraz jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Zadanie realizowane jest przez szereg określonych działań, zgodnie z opracowanym planem i strategią.

Działania realizowane w ramach pozycjonowania obejmują w szczególności:

  • publikowanie unikalnych, odpowiednio zoptymalizowanych treści na stronie internetowej,
  • link building, czyli pozyskiwanie linków zewnętrznych, kierujących do danej witryny (np. pochodzących z wpisów sponsorowanych na wybranych portalach internetowych),
  • odpowiednia, rzetelna optymalizacja witryny.

Pozycjonowanie to mówiąc najprościej optymalizacja strony internetowej, pod algorytmy stosowane w wyszukiwarkach.

Jakie elementy są ważne w pozycjonowaniu?

Pozycja na liście wyszukiwania w wyszukiwarce Google to element, od którego zależy, jak wiele osób trafi na naszą stronę. To z kolei w sposób bezpośredni przekłada się na konwersję i poziom sprzedaży towarów i usług. Nic dziwnego, że każda firma dąży do tego, aby zajmować jak najlepsze miejsce. Efekt ten można osiągnąć, jednak należy zdać sobie sprawę, że jest to proces wymagający regularnego działania oraz stałego monitorowania skuteczności.

Najefektywniej na zdobywanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania wpływają materiały, jakie publikowane będą na stronie. Dotyczy to zarówno treści, jak i zdjęć czy infografik. Bardzo ważne jest, aby witryna była przyjazna dla użytkownika - dotyczy to zarówno treści, jak i budowy samej strony, tak aby każdy internauta mógł znaleźć interesujące go treści.

W pozycjonowaniu ważna jest też właściwa optymalizacja kodu strony czy właściwy dobór słów kluczowych oraz częstotliwość ich wykorzystania w witrynie.

Czy samodzielne pozycjonowanie jest możliwe?

pozycjonowanie

Proces budowania popularności witryny, dbanie o jej właściwą jakość, zarówno w kontekście treści, jak i technicznej optymalizacji, wymaga regularnego działania, popartego wiedzą i doświadczeniem. Konieczne jest też podążanie za trendami, śledzenie zmian wprowadzanych w algorytmach wyszukiwarek, analiza wyników uzyskiwanych przez stronę to codzienna praca, wymagająca wiele uwagi.

Pozycjonowanie strony internetowej wymaga ogromnej wiedzy specjalistycznej. Jest też zadaniem czasochłonnych i wymagającym sporych nakładów finansowych. Niezbędny jest dostęp do odpowiednich narzędzi i zaplecza oraz właściwego ich wykorzystania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pomoc fachowców. Powierzając nam pozycjonowanie Twojej strony zyskujesz pewność, że wszelkie zadania wykonane zostaną w sposób właściwy, zgodnie z najwyższymi standardami działania. Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektach. Dysponujemy również odpowiednim zapleczem. Dzięki temu nasze działania są skuteczne. Dla Ciebie jest to ogromna oszczędność. Zarówno czasu, jak i pieniędzy. Zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu!

envelopephone-handsetcrossmenu